Informatyczne początki

programowanie

Na początku interesowały mnie gry. Za młodego lubiłem grać w strzelanki takie jak Call of Duty, do której do dziś mam sentyment i czasem lubię sobię jeszcze ją odpalić, żeby powspominać stare czasy. To jednak było później dla mnie za mało. Stopniowo interesowało mnie coraz bardziej „Jak to działa”, więc uruchomiłem edytor plansz i zrobiłem swoją pierwszą planszę do multiplayera. Narzędzie nie  było zbyt intuicyjne i wymagało dużo kombinowania, a przy tym czytania dokumentacji, ale było to bardzo stymulujące i wymagające, także żeby podpatrywać projekty wykonane przez innych. Na podstawie analizy tego co zrobili już doświadczeni mapperzy, mogłem później sam stworzyć własne mapy i skrypty.  Myślę, że to właśnie popchnęło mnie do tego, żeby uczyć się programowania, a dzięki temu w przyszłości zamierzam zostać programistą. Zdaję sobie że droga do tego jest długa, ale jak głosi znane amerykańskie, albo angielskie przysłowie, wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Przy okazji od razu dodam też, że uczę się języka angielskiego, ponieważ jest on niezbędny do tego żeby programować. Wszystkie dokumentacje i tutoriale dostępne są głównie w tym języku i nie ma możliwości, żeby być informatykiem i go nie znać. Po prostu się nie da.

Dlatego wypada ciągle się uczyć i doszkalać, szczególnie w branży jaką są wykonywane internetowe projekty. Tutaj rozwój biegnie tak szybko, że nie da się szybciej i po prostu ciągle pojawiają się nowe języki programowania, systemy CMS oraz frameworki, czyli kompletne zestawy bibliotek, dla stron pisane najczęściej w popularnym i szybki języku PHP, czyli preprocesorze hiperlinków. Jeżeli jeszcze nic ci to nie mówi, poczytaj trochę mojego bloga, to mam nadzieję że ci się rozjaśni i że wszystko wyda się zrozumiałe.

Można więc powiedzieć, że dla mnie nauka połączyła się z zabawą. Co prawda plansz do CODa już nie robię, ale za to programuję w PHP, C++ i tworzę strony w HTML i CSS. Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem, na którym opiszę moje przygody z pisaniem programów i drogę do zdobycia potężnej wiedzy programistycznej. To koniec przerwy, a teraz wracam do projektu!