Długie tygodnie szablonów WordPressa

Mam nadzieje, ze robię wam mila niespodziankę pojawiając się jeszcze w tym miesiącu z pierwszym tutorialem i ze choć trochę zrekompensuje wam te długie tygodnie bez naszego ulubionego systemu CMS. Dzisiaj dalej będziemy mieszać na naszej scenie, no a mówiąc dokładniej trochę zamglimy sobie to wszystko, tak aby już nic z tego nie wiedzieć. Mowa będzie oczywiście o wszelakich rodzajach motywów i sposobów ich tworzenia.

Mimo, ze ogolnie biorąc nie jest to łatwe zagadnienie, paradoksalnie conieco wam się może rozjaśni. Na którymś z forum poświęconym tworzeniu stron WWW, widziałem niedawno ogłoszenie zapraszajace na kolejna strone po polsku o programowaniu i tworzeniu szablonów za pomocą WordPressa. Chętni mogą oczywiście skorzystać z odnośnika, ale nie obiecujcie sobie zbyt wiele. To dopiero początki, ale może cos z tego będzie, kto wie. No to chyba tyle mialem do gadania no i zapraszam oczywiście do dzialu „DirectX”. Acha – nie zrażajcie sie różnymi czcionkami na klawiszach. Grafika strony jest w trakcie przebudowy i pewnie niedługo sie to wszystko unormuje – miejmy nadzieje…

Wiem, ze spora część ma ochote przysłać mi granat bez zawleczki za niespełnione obietnice szybkich tutoriali, ale mam alibi. Znów kłopoty ze sprzętem, walka z niewidzialnym wrogiem – wirusami, w robocie zadania wala sie na glowe, pogoda piękna, ze nie chce sie tykac kompa ( zgroza ! no i na pierwszym miejscu oczywiście lenistwo… a w dodatku sezon urlopowy. Dzisiaj za to opanujemy po czesci sztukę mieszania na naszych scenach czyli rzecz bedzie o przezroczystych scianach, szklankach i witrazach. Sa widoki na to, zeby ruszyło sie cos w dziale o popularnym WP, bo dostałem kilka artykułów od adeptów tej przeciez w sumie prostej sztuki. Po opracowaniu na pewno wrzucę je na stronkę. No a dziś zapraszam do czytania – i mam nadzieje, ze coś z tego zrozumiecie, bo ja sam jak to czytam to mam czasem wątpliwości.

pogoda

Piękna pogoda za oknem, a ja siedzę przed programowaniem, eh!